
Bevallom én magam nem vagyok nagy szakértője a multimédiás tartalmak szerkesztésének, megosztásának... én abba a kategóriába tartozom, akik nagyon szívesen és nagy érdeklődéssel mindent megnéznek, elolvasnak, órákat képesek bambulni egy-egy oldalon belemerülve a képnézegetésbe.
Ez az oktatásban pedig kapóra jöhet, hiszen rengeteg olyan érdekes dolog kering a neten, amit be tudok építeni az órámba. Ha csak a történelemre gondolunk, akkor ott vannak a modernkori történelem elsődleges forrásaiként számontartható videorészletek és filmhíradók a század elejéről, melyek megtalálhatók a Youtube-on, és amin meghallgathatjuk és láthatjuk is a nagy vezetők beszédeit. Persze nem csak ilyenekre kell gondolni, remek és számtalan segédanyag, ami már kifejezetten oktatási célból jött létre. Az olasz tanításhoz szinte minden, ami autentikus szöveg - persze kellő körültekintéssel a tartalomra vonatkozóan - felhasználható, hiszen mi lehet nagyobb segítség a nyelvelsajátításakor, mint ha anyanyelvűek beszédét, beszélgetését hallgatjuk.
A Webináriumon látott alkalmazások közül nagyon sokat nem ismeretem, ezért nagyon hasznos volt átvenni ezeket az oldalakat. Felcsillant a szemem, amikor szó esett a Pinterestről, hiszen azt én is használom, sokat böngészek rajta a témákban, melyeket követek. A közös történetünk egy pedagógiás kiselőadással kezdődött a környezetpszichológia, amikor is szükségem volt példákra, hogy milyen külön módokon lehet kidíszíteni a tantermeket. Azóta már több témában nézegetem a képeket, és többször is volt már rá példa, hogy onnan vettem ötletet az olaszórákhoz, vagy a mindennapokban, gondoljunk csak a húsvéti dekorra.
Ha már az ünnepeknél tartunk, hoztam két rövid olasz feladatot, amit a Tankockán készítettem a karácsonnyal kapcsolatos szavakból, kifejezésekből. ITT érhetitek el a szópárosítót, illetve ITT pedig egy lyukas szöveget találtok.
A kép linkje: http://www.24hdansuneredaction.com/web/l-information-multimedia-evolutive/